Spotkanie modułowe w Pietrowicach Wielkich - 20-22.04.2018r.

Kolejne wiosenne spotkanie Śląskiej Grupy TT miało miejsce w weekend 20-22 kwietnia 2018r. Ponownie spotkaliśmy się w sali OSP w Pietrowicach Wielkich. Tak samojak w roku ubiegłym zaczęliśmy się zjeżdżać w piątek po godzinie 17, choć część osób przyjechała w sobotę oraz w niedzielę. Powoli układ był montowany, choć z powodu braku stacji Grabie Stare koniczne było przerobienie układu i zastąpienie jej będącą w budowie bocznicą wojskową. Zmniejszyła się przez to liczba punktów ładunkowych, choć wymianę towarową można jeszcze było robić. Jeszcze w piątek makieta była zmontowana za wyjątkiem stacji Boreczek, która dotarła w sobotę rano.
W sobotę przed godziną 7 obudziła nas odjeżdżająca ze stacji TEM2 ze składem węglarek (remiza mieści się tuż obok stacji kolejowej). Okazało sie, że był to skład przyprowadzony z Baborowa i część wagonów pozostała w Pietrowicach (łącznie skład był zabrany do Raciborza w 3 częściach). W czasie, gdzy montowany był Boreczek, szykowana elektryka i DCC Tamara wróciła luzem i zabrała kolejne 13 wagonów do Raciborza. Po kolejnych 2,5 godzinach wróciła po ostatnie wagony. Z powodu pewnych problemów rozkładowe jazdy rozpoczęły się dopiero po obiedzie, ale trwały do późnego wieczora. Tym razem postanowiliśmy jeździć w epoce III i główną siłą pociągową były parowozy, ale z pociągiem pośpiesznym jeździł EU05 a z jednym towarowym ST44. Wieczorem w przerwie między rozkładami odbyły się jeszcze eolne jazdy.
W niedzielę około godziny 7:30 przyjechał Marek ze swoja stacją Kobier, która została wpięta za rozgałęzieniem. Montaż przebiegł sprawnie i jak wszyscy zjedli śniadanie około godziny 10 wróciliśmy do jazd rozkładowych, które trwały dogodziny 14. Nstępnie cały tabor został sprowadzony do Boreczka po czym nastąpił demontaż DCC, elektryki i samych modułów na końcu. Demontaż poszedł sprawnie i około godz. 15:30 sala była pusta. Po załadowaniu wszystkiego do samochodów nastąpiło jescze krótkie podsumowanie i przed 16 wszyscy udaliśmy się do domów.
Zdjęcia z tego spotkania.
Filmy z tego spotkania.
Układ makiety prezentował się następująco:
Powrót do fotoraportów z wystaw i imprez modelarskich