Spotkanie modułowe w Pietrowicach - 31.03-2.04.2017r.

Przełom marca i kwietnia to czas wiosennego spotkania Śląskiej Grupy TT. Dotychczas odbywało się ono w sali OSP w Raciborzu Miedoni, lecz ze względu na rosnącą ilość modułów okazała się ona mała i trzeba było znaleźć nowe miejsce, którym została sala OSP w Pietrowicach Wielkich (ok. 10km za Raciborzem). Tym razem termin wypadł tydzień po czeskim spotkaniu w Suchdolu nad Odrou.
Wszyscy zaczęliśmy się zjeżdżać na miejsce w piątek od godziny 17, a ostatni uczestnicy dotarli około godziny 20:30. Do godziny 22 większość makiety była rozstawiona, ale postanowiliśmy rozpocząć spotkanie organizacyjne, które trwało do godziny 2:30.
W sobotę po śniadaniu kończyliśmy montaż makiety wraz z elektryką i DCC. W międzyczasie rozstawiane były wagony, a Dawid zajął się programowaniem lokomotyw. Ostatecznie jazdy rozpoczęliśmy o ok. 13:00. Po 1,5 godziny jazdy udaliśmy się na obiad. Po obiedzie nastąpiła chwila odpoczynku, a Leszek w międzyczasie postanowił przetestować swojego Impulsa. Do jazd rozkładowych powróciliśmy około 16:40. Kolejna krótka przerwa nastąpiła o 18:30, gdy rozbrzmiała syrena alarmowa. Po kilku minutach strażacy zjechali się do remizy i wyruszyli na akcję dwoma wozami. Jazdy rozkładowe zakończyliśmy około 23, a pod koniec odwiedzili nas jeszcze strażacy.
W niedzielę jazdy rozpoczęliśmy po godzinie 9 i trwały one do ok. 14:00, po czym nastąpił zjazd taboru na stację techniczną, zdejmowanie go z makiety, demontaż DCC a następnie samej makiety. Trwało to do ok. 15:30, po czym nastąpiły jeszcze krótkie rozmowy podsumowujące spotkanie.
Zdjęcia z tego spotkania.
Film z tego spotkania.
Układ makiety prezentował się następująco:
Powrót do fotoraportów z wystaw i imprez modelarskich